اتوکلاو کلاسB

اتوکلاو کلاس B

تمیز کردن ابزارها دندانپزشکی ما ممکن است چیزی باشد که زیاد به آن فکر نکرده اید. با این حال، ایمنی شما همیشه اولویت ما است و ما روند خود را بسیار جدی می‌گیریم. اتوکلاو دندانپزشکی یک روش متداول برای تمیز کردن و استریل کردن تجهیزات دندانپزشکی است. اتوکلاو یک دستگاه  است که به طور خاص برای تمیز کردن سطوح با استفاده از گرمای شدید، بخار و محیطی با فشار بالا طراحی شده است. هر یک از این شرایط برای از بین بردن باکتری ها یا ویروس های مضر کافی است، اما استفاده از هر سه هیچ شکی در  تمیزی ابزار ما باقی نمی گذارد.برای آسودگی خاطر شما،  برخی از اقداماتی را که برای محافظت از سلامت و ایمنی شما هنگام ورود به دفتر ما در نظر گرفته شده را مرور می کنیم.

مراحل خاصی مانند  دستگاه اتوکلاو کلاس b  نه تنها برای مطابقت با پروتکل  بلکه برای ارائه بهترین مراقبت ممکن باید رعایت شود. درباره اتوکلاو دندانپزشکی ما برای  بیشتر بخوانید. تاریخچه اتوکلاو اولین اتوکلاو در سال ۱۸۷۹ به چارلز چمبرلند نسبت داده شد قبل از معرفی اتوکلاو، رایج ترین روش درمانی، عقیم سازی بود. اگرچه “شعله باز” بسیار بهتر از عدم تلاش برای عقیم سازی بود، اما همه باکتری های موجود در ابزار پزشکی به اندازه کافی تمیز و نابود نشدند.

اتوکلاو کلاس B چیست
اتوکلاو کلاس B چیست

همچنین برخی از بیماری های عفونی در برابر مواد پاک کننده شیمیایی خشن  مقاوم هستند و حتی می توانند در آب جوش زنده بمانند. افزودن فشار به محیط می‌تواند به افزایش دمای آب بالاتر از نقطه جوش برای از بین بردن ویروس‌های سرسخت کمک کند، و اضافه کردن بخار و فشار  نیز برای استریل کردن تجهیزات مفید است. اتوکلاو بخار بخار موثرترین بخش  اتوکلاو در نظر گرفته می شود. اگرچه علم پشت این موضوع ممکن است پیچیده باشد، اما فرض اصلی این است که بخار دما و انرژی بسیار بالاتری نسبت به آب جوش دارد.علاوه بر این، رطوبت در اتوکلاو نیز  جزء مهمی است. بدون رطوبت یا چیزی  به نام گرمای خشک، زمان لازم برای از بین بردن باکتری ها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. در عین حال، رطوبت بیش از حد به این معنی است که زمان بیشتری برای خشک شدن چرخ دنده قبل از بسته بندی لازم است. اتوکلاوهایی که ما استفاده می کنیم به طور خاص برای استفاده از رطوبت ۳ درصد برای بخار کالیبره شده اند. این بدان معناست که فرآیندی که در گرمای خشک دو ساعت طول می کشد، تنها سه دقیقه طول می کشد تکمیل فرآیند

استریلیزاسیون در دندانپزشکی با استفاده از اتوکلاو از بخار استفاده می کند و گرمای تولید شده توسط بخار خود مسئول کشتن میکروارگانیسم ها است.

همه اتوکلاوها در نگاه اول یکسان به نظر می رسند، درست است؟ جواب اشتباه! ما قصد داریم به شما بگوییم که چه تفاوت هایی بین یک اتوکلاو با دیگری وجود دارد و در هنگام خرید اتوکلاو باید به چه نکاتی توجه کنید.

عواملی که قبل از انتخاب اتوکلاو کلاس B باید در نظر گرفته شود
در مطب دندانپزشکی خود به اتوکلاو کلاس B نیاز دارید که به شما امکان می دهد ابزارهایی مانند توربین ها یا کنترازاویه های کیسه ای را استریل کنید، اما هنگام انتخاب یک یا آن مدل برای دندانپزشکی، باید نکات زیر را در نظر بگیرید
ظرفیت اتوکلاو اتوکلاوهای کلاس B با ظرفیت های متفاوتی از ۸ لیتر تا ۲۴ لیتر تولید می شوند. هرچه ظرفیت اتوکلاو بیشتر باشد، ابزارهای بیشتری را می توان در هر چرخه استریل کرد، اما همچنین انرژی بیشتری را اتوکلاو در هر چرخه استریلیزاسیون مصرف خواهد کرد. اتوکلاوها متناسب با ظرفیت آن قیمت گذاری می شوند.

اتوکلاو کلاس B ایرانی

بنابراین، ما باید یک اتوکلاو با ظرفیتی متناسب با نیاز خود انتخاب کنیم، زیرا خرید یک اتوکلاو با ظرفیت بیش از حد برای نیازهای شما انتخاب عاقلانه ای نیست. این امر باعث صرفه جویی در هزینه خرید اتوکلاو کلاس b و همچنین استفاده روزانه از آن می شود. علاوه بر این، داشتن دو اتوکلاو کوچکتر از یک اتوکلاو بزرگتر اغلب راحت تر است، زیرا به این ترتیب می توانید دو چرخه استریلیزاسیون همزمان را انجام دهید.

اتوکلاو
اتوکلاو
زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • امتیاز
  • قيمت
  • توضیح
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید